آیا مردم هنوز برند نوکیا را دوست دارند؟ جواب این سوال قطعاً مثبت است، حداقل در چین که اینگونه بوده است. تمام موجودی اولیه گوشی نوکیا ۷ پلاس در عرض مدت ۵ دقیقه به اتمام رسید. فروشگاه مجازی ای که این گوشی را میفروخت در ساعت ۱۰٫۰۷ صبح باز شد و ۵ دقیقه پس از آن در ساعت ۱۰٫۱۲ هیچ گوشی نوکیا ۷ پلاسی موجود نبود.

این گوشی ۶ اینچی که در نمایشگاه MWC 2018 معرفی شد، دارای چیپ ست اسنپدراگون ۶۶۰ هشت هسته ای با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز است. دوربین دوگانه این گوشی در عقب دارای سنسورهای ۱۲+۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی آن ۱۶ مگاپیکسلی می باشد. باتری این گوشی ۳۸۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد. این دو گوشی در دو نسخه در چین عرضه شده است. نوکیا ۷ پلاس با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی به قیمت ۲۳۹  یورو و نسخه ۶+۶۴ گیگابایتی آن با قیمت ۳۱۸ یورو به فروش رسیده است.

هفته آینده در تاریخ ۱۵ مارس بار دیگر گوشی نوکیا ۷ پلاس در چین موجود خواهد شد، اما HMD اشاره ای به تعداد گوشی ها و فروشگاه هایی که آن را به فروش خواهند رساند نداشته است. البته به نظر نمیرسد که در آینده ای نزدیک در دیگر بازارهای آسیایی به فروش برسد و حداقل باید تا ماه آپریل (اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت) منتظر بمانیم. گوشی نوکیا ۷ پلاس در بازار اروپا به قیمت ۴۰۰ یورو به فروش خواهد رسید و البته خبری از نسخه ۶ گیگابایتی هم نخواهد بود. اما اینکه چه نسخه ای از این گوشی در بازار ایران به فروش خواهد رسید را در آینده متوجه خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: نوکیا ۷ پلاس، میان‌رده‌ای زیبا با دوربین دوگانه