زمانی که اپل نسخه‌ای ویژه از آیفون خود را با نام آیفون ایکس سال گذشته رونمایی کرد، برای اولین بار گوشی‌های خود از پنل نمایشگر OLED استفاده کرد. مطابق انتظار، سامسونگ سازنده‌ی پنل های OLED برای iPhone X اپل بود و کوپرتینویی‌ها برای تامین پنل‌های OLED خود کاملا وابسته به رقیب سنتی خود یعنی سامسونگ بودند. حال طبق گزارشات، تلاش برای اینکه ال جی نیز تامین کننده ی ثانویه‌ی پنل های OLED برای اپل باشد مشکلاتی را برای شرکت کوپرتینویی ایجاد کرده است. پیش از این گزارش شده بود که اپل معتقد است ال جی میتواند به عنوان دومین تامین کننده‌ی پنل های OLED با این شرکت همکاری کند.

این در حالیست که از ماه‌ها قبل تحلیلگران هشدار داده بودند که اپل فورا باید به فکر پیدا کردن یک تامین کننده و سازنده‌ی پنل OLED به جز سامسونگ، برای آیفون باشد. همان طور که گفته شد اپل در حال حاضر از پنل‌های OLED سامسونگ در آیفون X استفاده میکند. وابستگی اپل به یک تامین کننده باعث شده سامسونگ تعیین کننده‌ی قیمت این نمایشگرها باشد چرا که اپل چاره‌ای جز خریدن آنها از سامسونگ ندارد و جایگزینی نیز برای انتخاب وجود ندارد.

شرکت ال جی مدتیست به استفاده‌ی دوباره از پنل‌های OLED خود در گوشی‌های هوشمند ساخت روی آورده است اما همان طور که در مدل V30 دیده شد، کیفیت پنل‌های OLED این شرکت در حد پنل‌های OLED ساخت سامسونگ نیست. در عین حال نمایشگرهای OLED ال جی در گوشی پیکسل ۲ ایکس ال گوگل نیز استفاده شده اند که هنوز نمیتوان نظری قطعی در مورد آنها داد و به نوعی در مرحله‌ی بخت آزمایی قرار دارند. ال جی در تولید نمایشگر سایز بزرگ OLED برای تلویزیون ها عملکرد خیره کننده‌ای دارد اما به نظر میرسد این شرکت در زمینه‌ی تولید پنل OLED در سایز کوچک همچنان نیاز به کسب تجربه دارد.