ایموجی‌ها از جمله مواردی بوده‌اند که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی نزد کاربران کسب کرده اند و در نرم افزارهای مختلفی مانند پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. این روند ادامه خواهد داشت و ایموجی‌ها را در نرم افزارهای مختلفی شاهد خواهیم بود. دسترسی به ایموجی‌ها در گوشی‌های هوشمند بسیار ساده است و فقط کافیست دکمه ی مربوط به ایموجی را لمس کنید تا پنل مربوطه نمایش داده شود. در واقع میشود با نهایتا دو لمس به ایموجی‌ها بر روی گوشی دسترسی پیدا کنید. اما این کار بر روی کامپیوتر به این سادگی‌ها نیست چرا که دکمه‌ای مختص نمایش پنل ایموجی وجود ندارد. در مک بوک پروهای اپل که دارای نوار لمسی یا به اصطلاح تاچ بار است، دسترسی به ایموجی ساده است اما قطعا تمام کاربران قادر به خرید این دستگاه‌های گران قیمت نیستند.

خوشبختانه گوگل قصد دارد این مشکل را حل کند تا خیلی ساده تر از گذشته بتوانید از ایموجی‌ها بر روی کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید. این شرکت گزینه‌ی ایموجی را در منوی کلیک راست در مرورگر کروم اضافه کرده که پس از انتخاب آن، پنجره ی ایموجی باز میشود و بسیار ساده میتوانید شکلک مورد دلخواه خود را انتخاب کنید. این ویژگی را در حال حاضر میتوان در نسخه ی Canary مرورگر گوگل کروم امتحان کرد. نسخه ای که برای توسعه دهندگان تدارک دیده شده اما کاربران عادی هم میتوانند آن را نصب کنند.

همان طور که اشاره شد در حال حاضر نیز میتوان ایموجی‌ها را بر روی کامپیوتر استفاده کرد اما به سادگی کلیک راست کردن نیست. در سیستم عامل مک میبایست دکمه‌های Control + Command + Space را همزمان فشار دهید تا پنل ایموجی باز شود. در حالی که این کار ساده به نظر میرسد اما بسیاری از کاربران از این روش مطلع نیستند و همچنان در مقایسه با روش کلیک راست گوگل، کمی سخت و آزار دهنده به نظر میرسد. این کار در ویندوز حتی سخت تر است. در این سیستم عامل برای استفاده از ایموجی باید با کلیک بر روی آیکون کیبورد، برنامه ی کیبورد لمسی را از طریق تسک منجر باز کنید و سپس با کلیک بر روی دکمه ی مربوطه، ایموجی مورد نظر را انتخاب کنید. متاسفانه هیچ میانبری برای دسترسی ساده تر به ایموجی در ویندوز وجود ندارد. دسترسی سریع و آسان به ایموجی در کروم طی هفته‌های آینده رسما به این مرورگر اضافه خواهد شد.