ما همیشه گوشی هایمان را به زمین میندازیم، فرقی ندارد قاب داشته باشند یا محافظ و کیف، گوشی ها همیشه یک راهی برای سر خوردن از دست های ما پیدا می کنند و به خودشان آسیب میزنند. اما حالا یک دانشجوی مهندسی در آلمان به نام Philip Frenzel راه حلی پیدا کرده است که توسط آن هر شخصی می تواند هزینه هایی که برای گوشی می کند و حتی استرسی که  همواره از زمین خوردن گوشی تحمل می کند را کم کند.

فیلیپ فرنزل برای گوشی یک ایربگ طراحی کرده است، قاب هوشمندی که می تواند حس کند چه موقع گوشی در حال زمین خوردن است، این قاب در همان زمان چنگال های فلزی خود را باز می کند و از گوشی در مقابل آسیب ها محافظت می کند. این دانشجوی دانشگاه Aalen آلمان برای طراحی کیسه هوایی که برای موبایل طراحی کرده است برنده جایزه انجمن مکاترونیک این کشور شده و انتظار میرود که ماه آینده اختراع خود را با همکاری پیتر میر دیگر دانشجوی دانشگاه در Kickstarter ارائه کند.

اگر این محصول یا اختراعی مشابه با آن که در طراحی آن بهبود حاصل شده بتواند به بازار راه پیدا کند، بدون شک می تواند هزاران دلار از پولی که صرف هزینه تعمیر تلفن های آسیب دیده یا خرید گوشی جدید می شود کم کند و شاید به این ترتیب برای همیشه نسل گلس های ترک خورده از روی نمایشگر گوشی های ما منقرض شود.