روند معرفی مادربردهای مبتنی بر تراشه AMD X470 در حالی آغاز شده است که CPU های از روزهای آینده یعنی ۱۹ آوریل در دسترس بوده و مطابق همیشه، در ابتدا مادربردهای یک پلتفرم رونمایی خواهند شد. در همین راستا “بایواستار” نیز آستین بالا زده و پرچمدار خود با نام BIOSTAR RACING X470GT8 را رونمایی کرده است. این محصول میزبان پردازنده های Pinnacle Ridge و Raven Ridge است؛ مادربردی در فرم ATX کامل.

مادربرد BIOSTAR RACING X470GT8 دارای سامانه تغذیه Digital Power+ بوده و از درگاه های USB 3.1 Gen 2 (Type A + C) برخوردار است. بایواستار اعلام کرده است که پیشرفته ترین نسخه VIVID LED Armor را در این مدل استفاده کرده است که از حفاظ I/O گرفته تا نوارهای LED و دیودهای خود مادربرد را تحت پوشش خود قرار می دهد. این مادربرد از ۵۴ گیگابایت حافظه رم DDR4 با فرکانس ۳۲۰۰ مگاهرتز پشتیبانی کرده و ۳ اسلات PCI-E 3.0 x16 برای آن در نظر گرفته شده است.

نیروی لازم توسط این مادربرد، از طریق یک مدار دیجیتالی با ۱۲ فاز رگولاتور تامین می گردد. ۶ رابط نسل سوم ساتا، یک درگاه M.2 با خنک کننده پیشرفته، پشتیبانی از نوارهای ۵۰۵۰، قابلیت اورکلاک با کلید های فیزیکی و استفاده از نمایشگر دیجیتالی دو خطی نیز از جمله دیگر ویژگی های به کار رفته در مادربرد BIOSTAR RACING X470GT8 به شمار می روند.