در این روزهای گرم تابستان در کنار کارها و گرفتاری های مختلف، ساختن اوریگامی می تواند برایتان سرگرم کننده باشد. اوریگامی به افزایش تمرکز و خلاقیت شما کمک می کند و ساعت ها می توانید با ساخت اشکال مختلف مشغول شوید. در فضای اینترنت آموزش های مختلفی از اوریگامی های مختلف ارائه شده است اما با داشتن یک اپلیکیشن و تکه هایی از کاغذ می توانید در هر لحظه و هر جا به ساخت و یادگیری اوریگامی های مختلف بپردازید. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی جذاب ترین و پر طرفدار ترین اپلیکیشن های آموزش اوریگامی بپردازیم.

معرفی دو اپلیکیشن How to Make Origami و How to Make Origami Animals

اپلیکیشن های مختلفی برای آموزش اوریگامی ارائه شده اند که از محبوب ترین آن ها اپلیکیشن های How to Make Origami و How to Make Origami Animals هستند. این دو اپلیکیشن اشکال مختلفی را ارائه کرده اند و به صورت مرحله به مرحله مانند یک فیلم آموزشی تمامی مراحل را با جزییات و دقت بالا آموزش داده اند. اپلیکیشن How to Make Origami از دانلود بیشتری برخوردار است اما برای در اختیار داشتن اشکال مختلف مجبور به دانلود مراحل برخی موارد خواهید بود. در حالی که در اپلیکیشن How to Make Origami Animals تمام اشکال، حیوانات هستند و نسبت به اپلیکیشن قبلی محدود تر است اما تمامی مراحل در خود برنامه بدون نیاز به دانلود شدن ارائه شده اند.  به طور کلی این دو اپلیکیشن، آموزش مرحله به مرحله و قابل فهمی را در اختیار علاقه مندان قرار داده اند و آموزش اشکال مختلفی را ارائه کرده اند. در نتیجه برای ساخت هر شکلی کافی است تا مراحل و فرمان ها را پله به پله و با دقت انجام دهید تا هر شکلی را به صورت سه بعدی در اختیار داشته باشید.

نکته ی جالب این است که اوریگامی یک هنر ژاپنی محسوب می شود در حالی که این دو اپلیکیشن توسط یک تیم روسی ساخته و ارائه شده است. این هنر بدون استفاده از قیچی، خط کش و چسب است و فقط با تا کردن کاغذی مربعی می توانید اشیایی سه بعدی را بسازید. این هنر برای افزایش تمرکز و خلاقیت کودکان و بزرگسالان گزینه ی مناسبی خواهد بود و استفاده از این دو اپلیکیشن نیز مراحل یادگیری را برایتان ساده تر خواهد کرد.

محبوبیت دو اپلیکیشن How to Make Origami و How to Make Origami Animals

در بین هزارن اپلیکیشن آموزش اوریگامی، این دو اپلیکیشن نظر کاربران زیادی را به خود جلب کردند و علت انتخاب کاربران، محیط کاربری دوستانه و آموزشی دقیق و با جزییات بوده است. تا کنون بیش از میلیون ها کاربر از فروشگاه گوگل، بازار و مایکت این دو اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده و از آموزش های این دو اپلیکیشن لذت برده اند. شما هم می توانید برای سرگرمی و افزایش تمرکز به اوریگامی روی بیاورید و از آموزش های این دو اپلیکیشن بهره ببرید. لینک دانلود این دو اپلیکشن در زیر در اختیارتان قرار خواهد گرفت.