ایسوس با بررسی آمار سازمان بهداشت جهانی دریافته است که از هر ۵ نفر، ۱ نفر از فشار خون بالا رنج می برد و این بیماری تاکنون منجر به مرگ ۹٫۴ میلیون نفر در سراسر جهان شده است. به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفت تا محصولی مدرن را برای کنترل و اندازه گیری فشار خون ارائه کند. در کامپیوتکس ۲۰۱۸ شاهد معرفی ساعت هوشمند VivoWatch BP با قابلیت اندازه گیری فشار خون و کنترل سلامت هستیم. این ساعت از طراحی سبک و ساده ای برخوردار است و برای همه ی سلیقه ها در رنگبندی های مختلف ارائه خواهد شد.

ایسوس در این ساعت هوشمند از سنسور های EKG و PPG برای دستیابی و خواندن دقیق فشار خون و ضربان قلب استفاده می کند. این محصول برای کاربرانی که نیاز به چک کردن مکرر فشارخون دارند بسیار گزینه ی مناسبی خواهد بود و این افراد می توانند در عرض چند ثانیه فشار خون خود را اندازه گیری کنند.

برای اندازه گیری فشار خون، شما باید یک انگشت خود را بر روی سنسور PPG در بالای صفحه فشار دهید و آن را ۱۵ تا ۲۰ ثانیه نگه دارید. پس از زمان کوتاهی می توانید وضعیت فشار خون را در اختیار داشته باشید و داده های بدست آمده را بررسی نمایید. همچنین با استفاده از یک برنامه HealthAI، ایسوس سعی خواهد کرد تا توصیه های بهداشتی و پزشکی شخصی را بر اساس داده های جمع آوری شده به کاربران ارائه دهد.

Asus ادعا می کند VivoWatch BP نسبت به گزینه های دیگر ۷۰ درصد کوچکتر شده و ۵۰ درصد کاهش وزن داشته است. از طرفی گفته شده که عمر باتری این ساعت تا ۲۸ روز است و با حداکثر کارایی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. ایسوس VivoWatch BP را با قیمت ۱۶۹ دلار ارائه خواهد کرد و قصد دارد تا در اواخر ماه جولای آن را در تایوان و در ماه آگوست در اروپا عرضه کند.