نسخه پی سی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان PUBG چند ماهی است که توسط استودیوی بازی سازی بلوهول منتشر شده است. این بازی در مدت زمان بسیار کوتاه به یک بازی بسیار پرطرفدار تبدیل شد. استقبال از این بازی آنقدر چشم گیر بود که نسخه اندروید و iOS آن هم با همکاری تنست گیمز منتشر شد و این بازی هم خیلی سریع به محبوب ترین بازی سبک استراتژی در گوشی های موبایل تبدیل شد. این بازی که در سه حالت انفرادی، دو نفره و چهار نفره قابل بازی می باشد، به شدت اعتیار آور است.

 در بازی پابجی مانند دیگر بازی های سبک Battle Royale شما باید برای بقا تلاش کنید.  شما به همراه ۹۹ بازیکن دیگر توسط یک هواپیما به جزیره ای فرستاده می شوید. پس از آنکه در محل مورد نظرتان فرود آمدید با یافتن اسلحه و مهمات لازم باید به جنگ رقیبان خود بروید. البته باید در نظر داشته باشید که سپر مغناطیسی بازی مانع از این می شود که شما در گوشی ای از بازی پنهان شوید تا رقیبانتان یکدیگر را نابود کنند. منطقه بازی به تدریج کوچک و کوچکتر می شود و شما باید پیاده و یا با وسایل نقلیه خود را به محدوده مجاز برسانید و چنانچه در بازه زمانی مجاز خود را به منطقه نرسانید، خونتان کم می شود و سرانجام خواهید مرد.

حالا سازندگان بازی پابجی نقشه جدیدی را با نام Savage به صورت آزمایشی به این بازی اضافه کرده اند. اندازه زمین جدید ۴×۴ کیلومتر و یک چهارم زمین های اصلی Erangel و Miramar موجود در بازی است. اما زمین جدید تنها محدود به گروه کوچکی از بازیکنان خواهد بود و در بازه زمانی ۲ تا ۵ آپریل (۱۳ تا ۱۶ فروردین) و با یک کد خاص در دسترس قرار میگیرد. برای دسترسی به این کد شما باید PUBG را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا روز دوشنبه اطلاعات بیشتر را از صفحه رسمی آنها دریافت کنید.