گروه سیاسی: «محمدعلی آهنگران» فرزند حاج صادق آهنگران، اعلام کرد که با ساختار اصلاح طلبی موجود خداحافظی کرده است. او در چهار سال اخیر خود را جزو جریان اصلاحات معرفی می‌کرد. به نویسنده انصاف نیوز، متن یادداشت تلگرامی  آهنگران در پی می‌آید:
 

شاید برای من به لحاظ کسب تجربه سیاسی اجتماعی هیچ سالی به پای سال نود و شش نرسد.  آغاز سال با شروع فعالیت‌های انتخاباتی آغاز شد و تجربه انتخابات نود و شش برایم سرمایه ارزشمند و بینشی عمیق‌تر از گذشته پدید آورد. از طرفی تجربه فعالیت‌های اجتماعی پس از حادثه تلخ زلزله کرمانشاه و کوهبنان کرمان و بهره گیری از سرمایه برجا مانده از گذشته آغاز مسیری بود که بدون شک به خلق هویت و شخصیت جدیدی در زندگی ام منتهی خواهد شد. من هیچگاه از فعالیت‌هایی که برای دعوت مردم به شرکت در انتخابات و رای به دکتر روحانی و ادامه مسیر اصلاحات و اعتدال انجام داده ام نادم و پشیمان نیستم کشور در آستانه انتخابی خطیر بود و اگر رقیب پیروز می شد کشور با عقبگردی بزرگ مواجه می شد.

من به آقای خاتمی همیشه مدیون و وفادار خواهم ماند چرا که بیشترین تاثیر را در زندگی معنوی و سیاسی ام داشته است. مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را نمونه یک سیاستمدار عملگرا و معتدل می دانم و معتقدم خصوصا در سالهای پایانی عمر در کنار مردم ماند و درد آنان را فریاد زد. برای آقای روحانی بسیار احترام قائلم و امید دارم که در شرایط پر تلاطم امروز بتواند رئیس جمهور خوبی برای ملت ایران باشد. اما بر خلاف بیست سال گذشته که به اصلاح طلبی بطور کامل اعتقاد داشتم دیگر معتقد نیستم که اصلاح طلبی با ساختارها و روش های موجود بتواند جوابگوی تحولات اجتماعی پیش رو باشد. جریان اصلاح طلب امروز هر چند وضعی بهتر از اصولگرایی دارد اما نه توان برنامه ریزی برای حل مشکلات آینده را دارد نه نیروی توانمند و تازه نفس و مقبول تربیت کرده نه گفتمانش را با نیازهای روز جامعه ایران تطبیق داده و هر چه داشته از سرمایه شخصی بزرگانی چون خاتمی و هاشمی و سید حسن خمینی و معدود چهره های مقبول داشته است. من برای خوشایند کسی حرفی نمیزنم.

با همان شجاعتی که میگویم از رای و انتخاب مجدد دکتر روحانی پشیمان نیستم، با همان صداقت هم میتوانم با صدای بلند بگویم که اصلاح طلبی با منش و روش کنونی بدون آنکه اصلاح را از درون خود آغاز کند، راه به جایی نخواهد برد. بعنوان یک طلبه  امروز بر دوش خودم وظایف روشنگری و روشنفکری دینی احساس می کنم که باید از حقوق مردم بخصوص فرودستان و زنان و جوانان دفاع کنم نظیر خدمت و وظیفه ای که برای زلزله زدگان انجام می دهم و دیگر در خودم هیچ تعهدی به هیچ گروه سیاسی دیگر جز ملت ایران احساس نخواهم کرد. من با خدای خود عهد کرده ام تا آخرین لحظه عمر جایی بایستم که مردم ایستاده اند.