هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، سه شنبه ۱۵/۱۲/۹۶، ساعت ۱۸:۵۰، ورزشگاه العین امارات
داور: بن یعقوب                      کمک ها: بن محمد و زین العادبدین از مالزی
استقلال ایران:
  سیدحسین حسینی

•  روزبه چشمی

•  مجید حسینی( پژمان منتظری ۸۵)

•  وریا غفوری

•  امید نورافکن

•  امید ابراهیمی

•  فرشید اسماعیلی

•  فرشید باقری

•  سرور چپاروف

•  داریوش شجاعیان ( خسرو حیدری ۷۹ )

•  مامه تیام(علی قربانی ۸۹)

 
سرمربی: وینفرد شفر
العین امارات:
 
 

 • خالد عیسی

  مهند سالم( احمد خلیل ۸۴)

  محمد احمد غریب

  احمد برمن

  شیوتانی توساکا

  رایان الجباری

  حسین الحسن

  عامر عبدالرحمان

  عمر عبدالرحمان

  لوکاس فرناندس

  مارکوس برگ

 
سرمربی: زوران مامیچ
 
اخطار:
 

 • روزبه چشمی(۲۲)

  پژمان منتظری(۸۷)

 

 
شرح نیمه اول:
 
دو تیم در نیمه اول با ارائه گیم فشرده و متراکم، پرسینگ گیمکن صاحب توپ حریف را در دستور کار قرار داده بودند. العینی ها با کارهای تاکتیکی و ترکیبی در ۲۰ دقیقه اول سوار گیم بودند و در بارها در طول نیمه اول با گیم مالکانه دفاع استقلال را تحت فشار قرار دادند. استقلالی ها سعی می کردند با ایجاد دفاع چند لایه مانع از شکل گیری حملات حریف شوند. آنها با تکیه بر توپ گیری مدافعان خود سعی داشتند هافبک های خود به خصوص جپاروف را صاح توپ کنند. جپاروف هم که وظیفه طراحی حملات استقلال را برعهده داشتند، با ارسال چند پاس خوب سعی در موقعیت سازی برای تیام گیمکن موثر تیمش داشت. علیرغم تلاش گیمکنان هر دو تیم در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
 
شرح گل‌ها:
 

 • مامه تیام استقلال یک العین صفر(دقیقه ۵۰ ): حمله همه جانبه استقلال و توپ را در گوشه محوطه جریمه به فرشید اسماعیلی رساند و پاس در عرض این گیمکن در دهانه دروازه به تیام رسید تا مهاجم فرصت طلب آبی پوشان توپ را به تور دروازه العین بچسباند.

 

 

 • العین یک – استقلال یک : دقیقه ۶۳ ارسال گیمکنان العین از سمت راست با ضربه مطمئن مارکوس برگ وارد دروزاه استقلال شد.

  العین یک استقلال ۲ دقیقه ۷۶ : استقلالی ها روی یک ضد حمله از سمت چپ با ارسال فرشید اسماعیلی توپ را به تیام رساند تا این مهاجم فرصت طلب با یک ضربه بغل پا گل دوم آبی پوشان و خودش را به ثمر برساند.

  العین ۲ – استقلال ۲ دقیقه ۸۸ : احمد خلیل از روی نقطه پنالتی دروازه استقلال را باز کرد. سید حسین حسینی روی این ضربه در خلاف جهت توپ حرکت کرد.

 
دقایق حساس:
 

 • دقیقه ۲ : نفوذ العینی ها از سمت چپ و پاس تند و تیز آنها را سیدحسین حسینی با خروجی به موقع دفع کرد.

  دقیقه ۶ : حرکت عمر عبدالرخمن و نفوذ در دفاع استقلال با شوت از راه دور این گیمکن تکنیکی همراه شد که حسینی با عکس العملی زیبا ضربه او را دفع کرد.

  دقیقه ۱۲ : اشتباه سیدحسین حسینی در شروع گیم توپ را به العینی ها رسید که گلر استقلال با خروج به موقعش اشتباه خود را جبران کرد.

  دقیقه ۳۱ : حرکت پا به توپ عمر عبدالرحمن درون محوطه جریمه استقلال با ضربه پای چپ او همراه شد که روزبه چشمی با حضور به موقع مانع شوت او شد و توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه ۳۳ : حرکت در عمق گیمکنان استقلال توپ را پشت مدافعان العین به تیام رساند که این گیمکن بعد از دریبل دروازه بان توپ را به تیر عمودی العینی ها زد که البته قبل از او کمک دوم اعلام آفساید کرده بود.

  دقیقه ۳۴ : حرکت فوق العاده شحاط و دریبل سه مدافع استقلال با ارسال تند و تیز او همراه شد که سیدمجید حسینی با عکس العملی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه ۳۶ : ارسال داریوش شجاعیان از سمت راست به تیام رسید که برخورد او با مدافع العین خطا به نظر می رسید اما داور به اعلام یک ضربه کرنر بسنده کرد.

  دقیقه ۴۰ : ارسال تند و تیز شجاعیان درون محوطه جریمه العین به تیام رسید که ضربه این گیمکن در حالتی نامتعادل از کنار دروازه به اوت رفت.

  دقیقه ۴۲ : حرکت انفرادی فرشید اسماعیلی پشت محوطه جریمه العین با ضربه پای چپ این گیمکن همراه شد که توپ از بالای دروزاه به اوت رفت.

  دقیقه ۴۵+۱ : در حالیکه عمر عبدالرحمن روی یک ضربه ایستگاهی و در موقعیتی مناسب با پاس در عرض هم تیمی خود را ضصاحب توپ کرده بود، داور مالزیایی با جاگیری نامناسب مانع از ضربه زنی العینی ها شد.

  دقیقه ۵۵ : ارسال العینی ها پشت مدافعان استقلال با ضربه مهاجم این تیم همراه شد که سیدحسین حسینی با عکس العملی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

  دقیقه ۶۲: پاس در عمق عمر عبدالرحمن درون محوطه جریمه به کایو رسید و روزبه چشمی با تکل به موقع مانع از زدن ضربه کایو شد.

  دقیقه ۷۰ : نفوذ کایو از سمت چپ و دریبل وریا غفوری، مقابل دروازه توپ را زیر پای مارکوس برگ انداخت که ضربه این گیمکن از بالای دروازه به اوت رفت.

  دقیقه ۷۲ : حرکت حسین الحسین درون محوطه جریمه استقلال و سرنگونی او در برخورد با فرشید اسماعیلی با اعلام ضربه پنالتی داور همراه شد.

  دقیقه ۷۵ : سیدحسین حسینی با مهار ضربه پنالتی مارکوس برگ و همچنین توپ برگشتی این گیمکن یک دبل سیو فوق العاده را ثبت کرد تا منجی تیمش شود.

  دقیقه ۸۱ : ارسال تند و تیز وریا غفوری از سمت راست فرصت را برای فرشید اسماعیلی ایجاد کرد که این گیمکن برای زدن ضربه سر یک گام کم آورد.

  دقیقه ۸۶ : ارسال العینی ها درون محوطه جریمه استقلال با اعلام ضربه پنالتی داور همراه بود. این در حالی بود که هیج برخوردی بین گیمکنان دو تیم رخ نداد.