شرکت فنلاندی HMD Gobal حضور موفقی در نمایشگاه MWC 2018 داشت و جوایز بسیاری را در این مراسم درو کرد، اما هنوز اتفاقات خوب دیگری در خصوص گوشی های این شرکت وجود دارد که باید در آینده منتظر آنها باشیم. اگرچه نوکیا ۸ سیروکو پرچمدار جدید این شرکت نام گرفته است، اما حداقل دو پرچمدار بالارده دیگر از برند نوکیا تا پایان سال ۲۰۱۸ معرفی خواهند شد.

HMD قصد دارد از نسخه دیگری از نوکیا ۸ با نام Pro و نوکیا ۹ در ماه های آینده رونمایی کند. البته هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا این نام ها بر روی پرچمداران آینده نوکیا باقی خواهند ماند یا خیر، اما طبق اطلاعات منتشر شده، نوکیا ۹ گوشی بهتری در مقایسه با نسخه پرو نوکیا ۸ خواهد بود. پیش بینی شده است که این گوشی دارای یک نمایشگر ۵٫۷ اینچی باشد، در حالیکه نمایشگر نوکیا ۸ پرو ۵٫۵ اینچی است.

یکی از مشخصات کلیدی نوکیا ۹ که از مدت ها قبل شایعه وجود آن شنیده می شود؛ وجود ماژول دوربینی با پنج لنز در عقب گوشی است. همچنین گفته شده است که نوکیا ۹ اولین گوشی HMD با سنسور اثر انگشتی در زیر صفحه نمایش خواهد بود. این دو ویژگی در نوکیا ۸ پرو وجود نخواهد داشت، اما هر دوی آنها با چیپ ست اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز خواهند بود که احتمالا با میزان حافظه های متفاوت همراه خواهد شد.

در خصوص قیمت این گوشی ها، انتظار میرود که نوکیا ۹ با قیمتی مشابه با پرچمدار جدید سامسونگ، یعنی گلکسی اس۹ عرضه شود، در حالیکه نوکیا ۸ پرو کمی ارزانتر از پرچمداران بازار یعنی اس۹، الجی جی۷ و اچ تی سی یو ۱۲ خواهد بود. البته هیچکدام از این اطلاعات به طور رسمی توسط نوکیا تأیید نشده است اما  HMD قصد دارد در ماه آگوست (اواسط تابستان) از نوکیا ۸ پرو رونمایی کند و یک ماه بعد از آن احتمالا زمان معرفی پرچمدار قوی تر یعنی نوکیا ۹ خواهد بود.