کمپانی ایسوس، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان مانیتور های مخصوص بازی در جهان، گونه ای جدید را به مدل های نه چندان پر زرق و برق خود افزوده است؛ مانیتور ASUS MG248QE محصولی ۲۴ اینچی است که با وجود تمرکز بر ویژگی های گیمینگ، در زیر گروه مدل های ROG قرار نمی گیرد. این مانیتور زیر ۳۰۰ دلاری با پشتیبانی از دقت FHD، دارای زمان پاسخ به فرکانس ۱ میلی ثانیه است.

همچنین نرخ فرکانس تغییر پذیر پنل نیز برابر با ۱۴۴ هرتز است که به واسطه پشتیبانی از AMD FreeSync به این مقدار می رسد. بسیاری از ویژگی های GamePlus ASUS که مدل های ROG تعبیه شده اند نیز درون ASUS MG248QE به چشم می خورند. از جمله آنها می توان به ASUS GamePlus و نشان دهنده های Crosshair اشاره کرد.

مانیتور ASUS MG248QE دارای یک پنل TN با توان نمایش ۱۶٫۷ میلیون رنگ است. زاویه دید و ترکیب رنگ متوسط را می توان از نقاط ضعف پنل های TN به نسبت IPS دانست؛ هر چند که به تازگی این موارد تا حدودی بهبود یافته است. این محصول دارای شدت نور ۳۵۰ نیت است و ضمن پشتیبانی از ASUS Smart Contrast Ratio، دارای ورودی های HDMI 1.4a, DisplayPort 1.2a و dual-link DVI است. مانیتورهای گیمینگ سری MG برای گیمرهایی E-Sport نیز توصیه می شوند.