یکی از موضوعاتی که برای سازندگان گوشی های هوشمند هنوز جذابیت دارد، ساخت گوشی ای با نمایشگری است که قابلیت انعطاف و تاشدن را داشته باشد. تا امروز شرکت های زیادی مانند اپل، سامسونگ، مایکروسافت، سونی و… پتنت های خود را برای تولید گوشی با منعطف به ثبت رسانده اند و حتی شرکت هایی مانند ZTE از نمونه اولیه طرح خود رونمایی کرده اند.

هواوی به سختی تلاش کرده تا در زمینه دوربین های گوشی های هوشمند نوآوری داشته باشد و تا حد زیادی موفق هم شده است، اما این بدان معنا نیست که پیشرفت در خصوص نمایشگرها را فراموش کرده باشد. این کمپانی پتنت تلفن هوشمند تاشویی را به ثبت رسانده است که نمایشگر آن مانند یک کتاب باز و بسته می شود. این حق اختراع در ۱۹ سپتامبر سال گذشته در WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) به ثبت رسیده و امروز جزئیات آن منتشر شده است. مکانسیم حرکت این نمایشگرها شبیه به سرفیس بوک مایکروسافت است، اما فاصله بین آنها بسیار کوچکتر به نظر میرسد.

این صفحه نمایش، یک پنل واحد است و مانند نمونه اولیه ZTE، مدل Axon M از دو نمایشگر جدا تشکیل نشده است و زمانیکه به طور کامل باز می شود، به اندازه یک تبلت درمی آید. البته توضیحاتی در خصوص نحوه عملکرد دستگاه زمانیکه که تا می شود؛ ارائه نشده است. مطمئناً راهی برای چک کردن نوفیکیشن ها مانند یک چراغ LED باید در نظر گرفته شود.