شرکت Roku یکی از سازندگان تی وی باکس (TV Box) و پلتفرم سیستم عاملی است که در تلویزیون های شرکت های دیگر حتی LG نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پلتفرم بسیار قوی و غنی است. اینک سامسونگ تصمیم به همکاری با این شرکت گرفته است. تلویزیون های هوشمند سامسونگ امروزه از پخش کننده های آنلاین بسیاری از جمله آیو (مخصوص ایران) و نت فلیکس پشتیبانی کرده و اینک اپلیکیشن روکو نیز به اپ های آن افزوده خواهد شد.

اپلیکیشن Roku به منظور پخش فیلم و سریال ها در نظر گرفته شده است که از سال ۲۰۱۷ به طور جدی کار خود را در این حوزه آغاز کرده است. سامسونگ در این سال قرارداد هایی را با ارئه دهندگان فضای ابری جهت رندر بازی های قوی و حتی هوشمند سازی ساختمان ها آغاز کرد. به گونه ای که کاربران می توانند با دسته یا همان کنترلرهای بازی، اقدام به اجرای بازی های دلخواه خود نمایند. همچنین از طریق تلویزیون های هوشمند Samsung به کنترل سیستم های Smart Home بپردازند.

در همین حال Roku نیز اعلام کرده است که همکاری خود با تولید کنندگان فیلم های سینمایی از جمله Sony Pictures, MGM, Lionsgate, Warner Bros و… ادامه داده و کاربران تلویزیون های سامسونگ نیز امکان مشاهده آنلاین این محتوا را خواهند داشت. تلویزیون های سامسونگک که بر اساس سیستم عامل Tizen تولید شده اند، از تابستان امسال در سراسر جهان به این اپلیکیشن دسترسی خواهند داشت. نصب این اپ در بازار تلویزیون های تایزن موجود خواهد شد. تلویزیون های سامسونگ دارای حافظه داخلی به منظور نصب این اپلیکیشن ها هستند.

v