چروک دور لب هنگامی که میخندید برای بسیاری ناخوشایند هست و دوست دارند که چروک دور لب خود را هر جور شده از بین ببرند. چروک دور لب یکی از عواملی است که باعث پیرتر نشان دادن صورت می شود. در این چگونگی خواهید فهمید چگونه می توانید خط دور لب را برطرف کنید.

بخش ۱ از ۳ : محصولات پوستی برای چروک دور لب بخش ۱ از ۳ : محصولات پوستی برای چروک دور لب

۱هر روز از مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده روزانه از کرم مرطوب کننده باعث آب رسانی بهتر به پوست صورت شما می شود.  بهتر است از محصولی استفاده کنید که داری کلاژن می باشد.

۲استفاده از لایه بردار پوست : لایه بردار کمک می کند که سلول های مرده پوست از بین بروند و جایشان را سلول های جوان بگیرد. یک کرم لایه بردار خریداری کرده و سپس صورت خود را با آب گرم شسته و محصول را روی پوست خود بمالید. در آخر با آب گرم دوباره صورت خود را بشورید.

۳درست کردن لایه بردار با شکر قهوه ای و روغن نارگیل : دو قاشق شکر قهوه ای را با دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل مخلوط کنید و روی صورت خود به صورت دایره ای روی صورت خود بمالید. بعد از چند دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشورید.

۴محافظت پوست در برابر نور خورشید : همیشه قبل از بیرون رفتن، کرم ضد آفتاب بمالید.

۵بوتاکس : بوتاکس دور لب یک گزینۀ خوب و ارزان‏‌تر برای فلج کردن عضلات اطراف دهان و از بین بردن چروک دور لب است. این روش برای خطوط ریز اطراف دهان مؤثر است. از آنجا که بوتاکس عضلات را فلج می‏‌کند، همیشه یک گزینۀ درمانی مناسب نیست. نتایج آن فقط ۳ تا ۴ ماه طول می‌‏کشد. همچنین، تزریق بوتاکس یک روش عالی برای پیشگیری از چین و چروک‏‌های اطراف دهان می‏‌باشد که از حالت گرفتن بیش از حد صورت جلوگیری می کند.

بخش ۲ از ۳ : ورزش برای چروک دور لب بخش ۲ از ۳ : ورزش برای چروک دور لب

۱صاف بنشینید:دهانتان را ببندید و سعی کنید لب‌هایتان را به سمت بینی‌تان ببرید تا ۵ بشمارید و به حالت اول برگردید. این کار را ۵ بار تکرار کنید. این ورزش را برای جهات مختلف تکرار کنید.

۲درست مثل ماهی لب ها را جمع کنید و به سمت جلو بیاورید و به عقب برگردانید. این حرکت به پوست شما قدرت می دهد تا از چروکیدگی جلوگیری کند و فرورفتگی های صورت شما در زیر گونه ها بیرون آیند. به قدری لبها را بمکید تا به شکل عدد ۸ درآیند و این حالت را تا ۱۰ ثانیه حفظ کنید و بعد به حالت اولیه برگردانید.

۳نفس عمیق بکشید و صداهای ‘A, E, I, O, U’  را به حالتی کشدار و با صدای بلند در حالی که می خندید تلفظ کنید. این حرکت را ۳ بار در مدت ۲ دقیقه در روز انجام دهید.

بخش ۳ از ۳ : روش ها و ماسک خانگی برای چروک دور لب بخش ۳ از ۳ : روش ها و ماسک خانگی برای چروک دور لب

۱به اندازه کافی آب بنوشید. این کار باعث می شود آب رسانی به همه نقاط بدن انجام شود و پوست را شفاف و باعث سلامتی بدن می شود.

۲از مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان استفاده نمایید. آنتی اکسیدان ها این قابلیت را دارند که میزان کلاژن در بدن را افزایش می دهند. گوجه فرنگی و کلم بروکلی و چای سبز و خربزه سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

۳سیگار را ترک کنید : افرادی که سیگار یا قلیان می‌کشند، به علت حالت خاصی که برای پک زدن به لب‌های خود می‌دهند، برای ایجاد چروک لب مستعدتر هستند.

۴ماسک عسل و انگور : ترکیب عسل، روغن هسته انگور، ماست و چای سبز است. مواد گفته شده را خوب با هم مخلوط کنید و روی خطوط خنده و حتی اطراف چشم که چین و چروک دارد، بمالید. بگذارید این ماسک ۲۰ دقیقه روی صورت بماند و بعد بشویید.

۵ماسک زردچوبه : خمیری که از پودر زردچوبه و آب نیشکر به دست می‌آید، یکی ازبهترین داروهای خانگی برای کاهش چین و چروک اطراف دهان و خط خنده است. این ماسک را روی خطوط ریز اطراف دهان بزنید و بگذارید خشک شود. بعد از ۲۰ دقیقه می‌توانید به راحتی آن را بشویید. همچنین مالیدن مخلوطی از زردچوبه و مقدار کمی خامه روی پوست، بافت اطراف دهان را نرم و انعطاف‌پذیر می‌کند. فقط حواس‌تان باشد که زردچوبه زیاد روی پوست‌تان نماند چون ممکن است روی رنگ پوست صورت اثر بگذارد.منبع : چگونه چروک دور لب را از بین ببریم