Acer

کمپاني Acer يک شرکت تکنولوژي کامپيوتري چند مليتي است که در سال ۱۹۷۶ در تايوان تاسيس شده است و کار توليد کامپيوترهاي خانگي لپ تاپ، قطعات ديجيتالي، سرور، قطعات ذخيره و قطعات جانبي را بر عهده دارد.

Acer پس از HP دومين فروشنده بزرگ جهاني کامپيوترهاي شخصي است. اين کمپاني صاحب بزرگترين فروشگاه زنجيره اي کامپيوتري در تايوان نيز هست. کمپاني Acer توسط Stan Shih و همسرش Carolyn yehبه همراهي پنچ تن از اعضايMultitech در سال ۱۹۷۸ با ۲۵۰۰۰ دلار سرمايه و ۱۱ کارمند شروع به کار کرد. اين کمپاني در ابتداي کار توزيع کننده قطعات الکترونيکي و مشاور در کاربرد تکنولوژي هاي ريز پردازنده بود اما پس از چندي به توليد کننده کامپيوترهاي شخصي تبديل شد. دفتر مرکزي اين کمپاني در شهر Hsinchu در تايوان قرار دارد.

ورود کمپاني Acer به تجارت لپ تاپ با خريد بخش کامپيوترهاي متحرک کمپاني Texas Instruments در سال ۱۹۹۷ آغاز شد.

Acer با کم کردن نيروي کار کمپاني و تمرکز بر استراتژيهاي بازاريابي و توانمند کردن کانال هاي توزيع جايگاه خود را در تمام جهان تثبيت نمود. در سال ۲۰۰۳ تعداد کارکنان Acer در تمام دنيا ۷۸۰۰ نفر و درآمد آن ۴٫۹ ميليارد دلار بود. درآمد اين شرکت در سال ۲۰۰۶ به ۱۱٫۳۱ ميليارد دلار رسيد. در سالهاي گذشته سهمAcerدر بازار آمريکا کاهش يافته اما فروش آن در بازار اروپا افزايش داشته است. در ۲۷ اوت ۲۰۰۷ کمپانيAcerاعلام کرد که قصد خريد شرکت آمريکايي Gateway به مبلغ ۷۱۰ ميليون دلار را دارد و به اين ترتيب قصد تثبيت حضور خود در بازار آمريکا را دارد. در ژانويه ۲۰۰۸ کمپاني Acer اعلام کرد که ۷۵% از سهام شرکتPackard Bellرا در اختيار گرفته است.

دفاتر و شرکت هاي اقماري Acer در کشورهاي استراليا و هند و در مناطق اروپا ، آفريقا، خاورميانه و آمريکاي شمالي مستقرهستند.

اين کمپاني در آمريکاي شمالي صاحب نشان هاي تجاري Gateway ، eMachines و Pachard Bell است.
ساعات کاری و پذیرش دستگاه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 18 بعدازظهر ،مشاوره تلفنی در ساعات کاری و فقط از طریق شماره تلفن های همراه اعلام شده امکان پذیر است

استفاده از مطالب سایت SupportNotebook.ir فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پشتیبان نوت بوک می‌باشد.