Fujitsu

 يک شرکت چند مليتي ژاپني است که در زمينه ي توليد سخت افزار و خدمات IT فعاليت مي کند. دفتر مرکزي اين شرکت در مجتمع شيودوم واقع در ميناتوي توکيو مي¬باشد. زمينه اصلي فعاليت فوجيتسو در تهيه و تدارک خدمات IT است، اما اين شرکت در زير مجموعه هايش، تنوعي از محصولات و خدمات را در بخش کامپيوترهاي خانگي، ارتباطات از دور و ميکروالکترونيکهاي پيشرفته گنجانده است.

تعداد بيش از ۱۸۵۰۰۰ نفر در سراسر جهان براي اين شرکت کار مي کنند که شامل شرکتهاي تابعه و زير مجموع آن در ۷۰ کشور دنياست. شرکت فوجيتسو سومين شرکت بزرگ جهان است که در زمينه ارائه خدمات IT فعاليت مي کند. (البته بزرگترين شرکت در ژاپن مي باشد)

شعار قديمي اين شرکت با اين عنوان که “امکانات ابدي بي نهايت هستند” را مي توان زير آرم شرکت که در آگهي هاي اصلي اش ذکر مي شود، ديد. همچنين به آرم کوچک نوشته شده روي حروف J و I از کلمهFujitsu دقت کرد. اين آرم کوچک ∞ نشان دهنده علامت بي نهايت ∞ در رياضيات است. از آوريل ۲۰۱۰ ، شرکت قصد دارد تا يک آرم جديد را که در ذهن مشتريان و شرکا جا افتاده است را برچيده و همان شعار “امکانات بي نهايت است” را دوباره زنده کند.

شرکت الکتريک فوجي نام خلاصه شده شرکت ساخت و توليد وسايل ارتباطات از راه دور فوجي مي باشد. در سال ۱۹۲۳ شرکتهاي فوردکاد الکتريک ژاپن و زيمنس آلمان بنيانگذاري شد.

در سال ۱۹۵۴ ، فوجيتسو اولين کامپيوتر ژاپني را توليد کرد، و آنرا FACOM نام گذاشت، در سال ۱۹۶۱ FACOM 222 را که ترانزيستوري شده بود، توليد نمود. در سال ۱۹۶۷ ، نام شرکت به فوجيتسو تبديل گرديد.

در سال ۱۹۵۵ ، فوجيتسو، کاواساکي فرانتيل را بعنوان مدرسه فوتبال فوجيتسو تاسيس نمود. از سال ۱۹۹۹ کاواساکي فرانتيل يک باشگاه فوتبال حاضر در جي ليگ ژاپن است.

در سال ۱۹۷۱ ، فوجيتسو يک توافق نامه ي OEM را با شرکت کانادايي امضا نمود، شرکت کامپيوتري يکپارچه که اطلاعات جهاني CCL را توزيع مي نمود. فوجيتسو ICL نيز متحد شد، ICL که بعنوان اولين شرکتهاي تجاري اصلي در بريتانيا بوده که غرب و شرق اروپا را در بر مي گرفت. همچنين CCL داراي کارمنداني بود که در کانادا، آمريکا، انگلستان و فرانکفورت آلمان بازاريابي مي کردند، در سال ۹۰ ، فوجيتسو حدود ۸۰% از شرکت کامپيوتري بين المللي (ICL) را خريداري کرد که در سال ۲۰۰۲ خدمات دهي فوجيتسو گرديد. خدمات تجاري فوجيتسو به مشتريان خود با ارائه تکنولوژي اطلاعات خدمات رساني نمود که در برگيرنده مديريت خدمات، سيستم هاي مشاوره و غيره بود. اين سرويس دهي ها در سطح بخش هيا خصوصي و عمومي در سراسر اروپا آغاز شد که شامل خدمات مالي و دولتي مي شد.

در جولاي ۹۱ ، ICL ، بيش از نيمي از شرکتهاي روسي را بخود اختصاص داد (KME-CS) . از فوريه ۸۹ تا اواسط ۹۷ ، فوجيتسو، FM Towns را که شامل انواع کامپيوتر اين شرکت محصول خود را به عنوان PC اختصاصي براي انواع برنامه هاي کاربردي مالتي مديا و بازي هاي رايانه اي معرفي نمود، اما بعد از آن با PC ها (کامپيوترهاي شخصي) معمولي معروف شد. در سال ۹۳ ، FM Town Morty با بازيهاي خودش بر بازار وارد شد.

در سال ۹۸ ، دفتر مرکزي خود را در چيوواي ژاپن مستقر نمود و بعنوان همکار و شريک فعال زيمنس آلماني از سال ۹۹ احيا گرديد و با نام کامپيوترهاي فوجيتسو زيمنس به بازار عرضه گرديد، که يکي از بزرگترين توليد کننده هاي سخت افزار IT اروپا گرديد و سهم شرکت فوجيتسو / زيمنس، ۵۰ به ۵۰ بود.

در سال ۹۲ نخستين صفحه نمايش پلاسماي ۱۲۱ اينچ در جهان توسط فوجيتسو ساخته شد. اين محصول بر اساس تحقيقات انجام شده در دانشگاه ايلينويز در اروبانا و NHK STRL حاصل شده بود. اکثر مردم در اثر مصرف محصولات اين شرکت با نام آن آشنا شده اند.

در ۲ مارس ۲۰۰۴ ، محصولات کامپيوتري اين شرکت در آمريکا بخاطر کار نامناسب درايوهاي هارد ديسک و تراشه هاي ناقص و معيوب، کلاس خود را از دست دادند.

در اکتبر ۲۰۰۴ ، شرکت استراليائي فوجيتسو، با عنوان بازوي اجرايي شرکت در SAP شناخته شد. در يک آوريل ۲۰۰۶ ، شرکت نرم افزاري فوجيتسو با شرکت سيستم هاي کامپيوتري فوجيتسو … و رشد کرد.

در ژانويه ۲۰۰۹ ، شرکت توافقنامه اي جهت فروش HDD به توشيبا را امضا نمود. نتايج اين انتقال تجاري در پايان سه ماه ي اول ۲۰۰۹ مشخص گرديد.

محصولات کامپيوتري

محصولات توليدي فوجيتسو شامل کامپيوترهاي شخصي، ارتباط از راه دور و ميکروالکترونيکهاست، شناخته شد. فوجيتسو يکبار بعنوان بزرگترين فروشندگان PC در جهان

فوجيتسو توليدات سخت افزاري و نرم افزار خودش را بعنوان زير بناي بالقوه شرکت ذخيره ساخت. اين توليدات شامل ETERNUS بود. ETERNUSبه زبان لاتين يعني ابدي و جاودانه. فوجيتسو اين نام را براي برند جهاني خود انتخاب کرد تا مفاهيم و چشم انداز شرکت را مشخص کند.

محصولات ETERNUS شامل سيستم هاي ذخيره ديسک، سيستم هاي نواري، لوازم نواري واقعي و مجازي، سوئيچ هاي SAN و نرم افزار مديريت انبار

مدل هاي AMILO , LIFEBOOK شامل نوت بوکهاي مختلف اين برند مي شود. PRIMERGY ، PRIMERGYشامل سرورهاي فوجيتسو مي باشد که عبارتند از Primergy Tower Servers ، Primergy Rack Servers ،Primergy Blade Servers است.
ساعات کاری و پذیرش دستگاه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 18 بعدازظهر ،مشاوره تلفنی در ساعات کاری و فقط از طریق شماره تلفن های همراه اعلام شده امکان پذیر است

استفاده از مطالب سایت SupportNotebook.ir فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پشتیبان نوت بوک می‌باشد.