استرس ها، فشارات روانی و احساسی هستند که می تواند تأثیرات منفی بسیار بزرگی در زندگی هر شخص بگذارند. عوامل بسیاری مانند بیماری، شکست های شغلی، عاطفی، مرگ عزیزان، از دست دادن پول و… همگی می توانند از عوامل ایجاد استرس در زندگی باشند. راه حل چیست؟ دنیس وایتلی، نویسنده ای که سه راهکار برای تبدیل اضطراب و استرس منفی به موفقیت مثبت را پیشنهاد داده است. در ادامه این مطلب با هم نگاهی میندازیم به سه قانون طلایی این نویسنده. با ما همراه باشید.

۱٫ چیزهای غیرقابل تغییر را بپذیر

همه چیزهایی که تا این لحظه در زندگی شما اتفاق افتاده، غیرقابل تغییر است و الان به بخشی از تاریخ تبدیل شده است. یکی از اصلی ترین راه های اتلاف انرژی نگاه کردن به شانس های از دست رفته در گذشته و تأسف خوردن برای اتفاق های قبل است. کینه توزی، انتقام جویی و نقشه برای تلافی بی فایده است. تنها راه قابل قبول برای انتقام گیری، موفقیت است. با بخشیدن انسان های خطاکار، چه مقصر باشند و چه نباشند، فکر شما آزاد خواهد شد و می توانید رو به جلو حرکت کنید. به این ترتیب بدخواهان و دشمنان شما متعجب خواهند بود چگونه بدون توجه به انرژی منفی آنها، شما به موفقیت دست پیدا کرده اید.

راه حل: همه چیزهایی که تو گذشته باعث آزار شما شده است را یادداشت کنید، کاغذ را مچاله کنید و به سطل زباله بیندازید و برای همیشه با آنچه که باعث ناراحتی شما شده خداحافظی کنید.

۲٫ چیزهای قابل تغییر را تغییر بده

واکنش خود را نسبت به آنچه که دیگران می گویند یا انجام میدهند، تغییر دهید و به جای مجازات خود در نتیجه شکست، تفکرات و اعمال خودتان را با بدست آوردن نتیجه مطلوب کنترل کنید. تنها کنترل واقعی شما بر روی زندگیتان، تفکرات و کارهای است که فوری آنها را انجام میدهید. اکثر رفتارهای ما واکنشی است نسبت به رفتارهای دیگران، چنانچه این اقدامات ما بدون تفکر و از روی احساس انجام شود؛ باعث تنش در روابط شخصی می شود. در اینگونه موارد بهتر است که لحظه صبر کنید، تفکر و احساس خود را هماهنگ کرده و سپس دست به اقدام بزنید.

راه حل: بر روی کاغذ بنویسید که قصد دارید فردا چه کاری انجام دهید تا در لحظات تنش زا و استرس آور، به شما کمک کند.

۳٫ از غیرقابل قبول ها دوری کنید

راه خود را عوض کنید تا گرفتار محیط و رفتارهای غیرقابل تحمل و خطرناک نشوید. به عنوان مثال، زمانیکه در اتوبان ماشینی زیاد از حد به شما نزدیک می شود، لاین خود را عوض کنید. زمانیکه در رستوران افراد نزدیک شما آزاردهنده هستند و یا بسیار شلوغ میکنند، میز خود و یا به طور کل، رستوران را عوض کنید. اگر کسی در اطراف شما دائما نیوز منفی و ناراحت کننده پخش می کند، از او تا حد ممکن فاصله بگیرید. جو منفی می تواند برای سلامت، امنیت، شرایط مالی و روابط احساسی شما خطرناک باشد.

راه حل: عادت آزاردهنده شما و یا اطرافیانتان که قصد دارید از فردا از آن دوری کنید، چیست؟