نمونه کار شماره ۱:

در این مقاله تصاویری از مراحل تعویض چیپست جنوبی لپ تاپ سونی وایو مدل VGN-NW190  توسط گروه خدمات و تعمیرات پشتیبان نوت بوک را خواهید دید،این قطعه به خاطر مشکل فریز شدن تصویر صفحه نمایش پس از بررسی های تخصصی،علت اشکال شناخته شده و باید تعویض شود.

پس از تشخیص اصولی و دقیق ایراد،مرحله اول تمیز کردن مادربورد و قرارگیری صحیح بر روی ماشین تعویض چیپست (BGA Machine) و تنظیمات لازم دستگاه از جمله میزان حرارت،زمانبندی و توجه به خصیصه های فنی چیپست مورد نظر به جهت انجام  صحیح پروسه تعویض این قطعه بسیار حساس می باشد.

مرحله دوم،اجرای پروسه جدا سازی چیپست معیوب از مادربورد

مرحله سوم،شستشو  و چک کردن تمامی اتصالات چیپست بر روی مادربورد توسط دوربین های حساس و بزرگ نما

مرحله چهارم،قرار گیری صحیح چیپست جدید (New Brand Chipset) بر روی مادربورد و تنظیمات ماشین جهت اجرای پروسه اینیستال.

مرحله پنجم و آخر،چک کردن چیپست از لحاظ صحیح نسب شدن روی مادربورد و اتصال درست و کامل

پس از این مراحل مادربورد مجددا با مواد خاصی شستشو شده تا آثار داروهای بکاربرده شده جهت اینیستال چیست به کلی از بین برود و سپس دستگاه به مدت چندین ساعت مورد تست نرم افزارهای مختلف و مربوط به این پروسه قرار خواهد گرفت و تا از لحاظ راندمان کاری و تولید حرارت،استانداردهای لازم را کسب کند، بعد از حاصل شدن اطمینان از حسن انجام کار،دستگاه بسته و باطی کردن روال اداری معمول تحویل مشتری می شود.

نویسنده:مهندس حسین سادات
ساعات کاری و پذیرش دستگاه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 18 بعدازظهر ،مشاوره تلفنی در ساعات کاری و فقط از طریق شماره تلفن های همراه اعلام شده امکان پذیر است

استفاده از مطالب سایت SupportNotebook.ir فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پشتیبان نوت بوک می‌باشد.