نمونه کار شماره ۵:

همانطور كه مي دانيد يكي از مهمترين و كليدي ترين قطعات تشكيل دهنده انواع كامپيوتر ها،قطعه اي به نام  GPUیا در اصطلاح نه چندان درست عامیانه،کارت گرافیک است كه وظیفه مهم و سنگین پردازش تصویر را به دوش می کشد و تمامي ورودي­ها و خروجي هاي تصویری را كنترل و هماهنگ مي سازد. این قطعه که به صورت یک چیپست ساخته می شود(ساخت برندهایی مطرح همچون ،AMD ATI،Nvidia،Intel)،به شکل ها و صورت های مختلفی از لحاظ اتصال و برقراری ارتباط با دیگر قطعات سیستم های PC،Notebook و دیگر انواع کامپیوتر به کار می رود. در کامپیوتر های قابل حمل یا همان لپ تاپ ها که مورد بحث این مقاله هستند، این قطعه اغلب اوقات بصورت یک پارچه یا همان Onboard به کار می رود و به همین دلیل هنگامی که دچار خرابی و اشکال می شود،نمی توان آن را مانند گرافیک های کامپیوتر های PC به سرعت تعویض یا تعمیر کرد! علت کاملا واضح است،به دلیل استفاده مستقیم این چیپست روی مادربورد به چندین ساعت فعالیت تخصصی احتیاج است تا تشخیص ایراد بصورت صحیح حاصل شود و کلیه قطعات دستگاه با دقت کامل باز و مادربورد دستگاه جهت انجام پروسه تعویض چیپست گرافیک آماده شود. هرگونه اشتباه حین انجام این پروسه باعث غیر قابل استفاده شدن کل مادربورد لپ تاپ می شود و در نهایت برای استفاده مجدد از لپ تاپ باید بورد جدیدی تهیه گردد که این مسئله هزینه  چند برابری را در بر دارد! پس برای رفع اشکال چنین ایراداتی فقط باید به متخصصان این رشته مراجعه کرد و از سپردن کار به شبه تعمیرکاران و افراد کم تجربه و گم نام پرهیز کرد.در این سال ها مراجعات زیادی در مورد این نوع اشکال که البته معمول و رایج نیز هست،داشته ایم که به دلیل کارهای گه گاه عجیب و غریبی که روي این دستگاه های بی زبان انجام داده شده بود و هم اکنون نیز ادامه دارد،امکان تعمیر و ترمیم مادربورد وجود نداشته و به ناچار کار را قبول نکرده ایم! مشتری ها نیز اغلب بی خبر از دل دستگاه های خویش، وقتی متوجه آسیب های وارده که توسط افراد بی صلاحیت به دستگاهشان وارد شده می شوند،بسیار ناراحت و دلسرد می گردند.در اين مقاله تصاويري از تعويض با كيفيت اين قطعه،بعد از تشخيص صحیح اشكال گذاشته شده است،تا مقايسه انواع كيفيت خدمات با زمان و هزينه هاي مختلف براي شما مشتريان عزيز آسان تر گردد!

 

خرابي چيپست گرافيك در اين مدل لپ تاپ HP Pavilion tx1000 Tablet PC معمولا بصورت بهم ریخته گی تصویر،تصویر ندادن،صفحه سیاه و روشن و خاموش شدن متوالی دستگاه بروز می کند.

 

در مرحله اول پس از بررسي دقيق و حصول اطمينان از اشكال چيپست گرافيك،مادربورد جهت تعويض چيپست آماده شده،روي دستگاهBGA  نصب و تنظيمات لازم و مربوط به اين مدل مادربورد صورت مي گيرد.

 

در مرحله دوم،برداشتن چيپست با رعايت تمامي استاندارد ها انجام مي شود.

 

چيپست گرافيك بصورت New Brand تهيه شده و برای نصب روی مادربورد آماده می شود و مرحله سوم:پروسه اينستال چيپست است كه با دقت بسيار بالايي صورت می پذیرد.

 

و در نهایت پروسه تعویض چیپست گرافیک با موفقیت و کیفیت بسار بالا به پایان می رسد!

 

پس از تكميل كار نصب چيپست و سرویس کامل سیستم خنک کننده که با عمر و دوام کاری این قطعه رابطه ای مستقیم دارد،به مدت ۲۴ ساعت كاري يا دو روز تست هاي استاندارد گرافيكي بر روي دستگاه انجام شده تا از سلامت کاری دستگاه اطمینان حاصل شود و لپ تاپ آماده تحویل به مشتری گردد!

 

نویسنده:مهندس حسین سادات




ساعات کاری و پذیرش دستگاه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 18 بعدازظهر ،مشاوره تلفنی در ساعات کاری و فقط از طریق شماره تلفن های همراه اعلام شده امکان پذیر است

استفاده از مطالب سایت SupportNotebook.ir فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلا مانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به پشتیبان نوت بوک می‌باشد.