با وجود آنکه همچنان شاهد کمبود مدل های مبتنی بر سیلیکون های AMD Vega هستیم، اما تمایل برای خرید این مدل ها از سوی گیمر و ماینرها ادامه دارد. در همین راستا PowerColor که به طور اختصاصی تنها به تولید کارت گرافیک های مبتنی بر تراشه های AMD می پردازد، محصولی جدید تحت عنوان Red Dragon RX Vega 56 را معرفی کرده است. ظاهر کارت گرافیک از رنگ آمیزی مشکی و قرمز جهنمی بهره می برد.

تا پیش از این نیز محصولاتی از PowerColor Red Devil بر اساس همین تراشه به تولید رسیده بودند. ۸ گیگابایت حافظه گرافیکی برای آن در نظر گرفته شده است که فرکانس هر تراشه به ۸۰۰ مگاهرتز رسیده و یک رابط حافظه ۲۰۴۸ بیتی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. طول مدار PCB در این مدل به نسبت سری Devil مقداری کوتاه تر گشته و فرکانس اصلی کارت گرافیک به ۱۴۷۸ مگاهرتز خواهد رسید.

Red Dragon RX Vega 56 دارای قابلیت اورکلاک بوده و برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، کلید افزوده بازگشت بایوس نیز در آن تزریق شده است. ۳ لوله هوشمند حرارت و ۳ عدد فن، تهویه کارت گرافیک Red Dragon RX Vega 56 را بر عهده دارند. این محصول در ۲۸ مارچ راهی بازارهای جهانی خواهد شد.